Alınan bilgilere göre, Tolgahan K. (23) adam öldürmeye teşebbüs ve hırsızlık suçlarından aranırken Mersin'de yakalandı. Zanlı burada emniyet müdürlüğü binasının 3. Katından atlayarak kaçtı. 11 Temmuz günü Adana'nın Karataş ilçesinde yakalanan zanlı ilçe emniyet müdürlüğü nezarethanesine götürülmüştü. Zanlı burada nezarethanenin demir parmaklıklarını eliyle esneterek arasından kaçmayı başardı. Zanlının kaçtığını anlayan polis hemen arama çalışmaları başlattı.

ÖZEL ARAMA EKİBİ HAZIRLANDI

Adana Emniyet Müdürü Osman Ak, zanlının yakalanması için Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliğinde çalışan deneyimli polislerden özel ekip hazırlanarak ve suçlunun kesin olarak yakalanmasını istedi. Polis bunun üzerine özel ekip oluşturarak zanlıyı yakalama çalışmalarına başladı. Polis dün zanlının Yüreğir ilçesinde bir evde olduğunu tespit etti ve sabahın erken saatlerinde eve baskın yaptı.

Polis zanlının kaçma ihtimaline karşı önceden evi sarıp daha sonra da içeri girdi. Evde yakalanıp emniyete getirilen suçlu, emniyette susma hakkını kullanarak ifade vermek istemedi. Hırsızlık ve adam öldürmeye teşebbüs ile emniyetten kaçma suçlarından adliyeye sevk edilen zanlı basının "Demir parmaklığı nasıl açtın" sorusuna "ellerimle açtım" diyerek cevap verdi. Zanlı çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.