İstanbul Emniyeti Mali Suçlar ile Mücadele Şube ekipleri, bir kamu bankasında 20 müşterinin hesaplarından para çekildiği şikayeti üzerine harekete geçti.

TAM 6 MİLYONLUK VURGUN

Mali polis incelemede, 'uyuyan hesap' olarak isimlendirilen ve uzun zamandır hareket etmeyen, işlem yapılmayan 20 ayrı müşteriye ait hesaplardan sahte kimlik ve imzalar ile 6 milyon TL çekildiğini ifade etti.

Uyuyan hesapları boşaltan çete çökertildi

POLİS ÇETENİN PEŞİNİ BIRAKMADI

Habertürk'ün yapmış olduğu haber doğrultusunda, polis, çete üyelerinin kamu bankasının Kredi Dış Ticaret Operasyon Bürosu'nda çalışan Sadık D. ile bağlantılı olduklarını ve hesap sahipleri ile alakalı kritik bilgileri ondan aldıklarını söyledi. Nisan ayında yapılan ilk operasyonda gözaltına alınan Sadık D. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Daha sonra çetenin peşini bırakmayan polis, önceki gün Bakırköy, Büyükçekmece, Beylikdüzü ve Arnavutköy' de düzenlenen eşzamanlı operasyonlarda uyuyan hesap çetesi lideri Taner Ü. ve kılık değiştirerek sahte kimliklerle para çeken Güler İ. ile Reşat Ö., Kadir T. ve Sami Ö. gözaltına alındı. Zanlıların evlerinde yapılan aramalarda sahte kimlik yapımında kullanılan malzemeler, pres makineleri, 2 silah ve uyuşturucu ele geçirildi.

TUTUKLANDILAR

Mali polis araştırmasında çete üyelerinin vurgun parası ile son dönemde lüks otomobil satışı yapmaya başladıkları tespit etti. Polisteki sorguları tamamlanan çete lideri Taner Ü., Güler İ., Reşat Ö., Kadir T. ve Sami Ö. tutuklandı.