YAŞAM MÜCADELESİ VERİYORLAR

Olumsuz hava koşulları nedeniyle sokakta yaşayan hayvanlar için yaşam mücadelesi vermek kolay olmuyor. İstanbul Büyükşehir ve ilçe belediyeleri de hayvanların kar yağışı altında yaşamlarını sürdürebilmesi için parklara barakalar koydu. Şişli Belediyesi'ne bağlı ekipler ve gönüllüler tarafından mama ve su dağıtımı yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekiler de ormanlık alana terk edilmiş hayvanların beslenmesi için kar üzerine mama bırakıyor. Soğukta kalan hayvanlar için esnaf da elinden geleni yapıyor.

AVM SOKAK HAYVANLARININ EVİ OLDU

Ataköy'de bir alışveriş merkezinin önü soğukta yaşama tutunmaya çalışan sokak hayvanlarının evi oldu. AVM’nin önünde battaniyelere sarılı uyuyan sokak köpeklerinin fotoğrafı dün akşam sosyal medyada defalarca paylaşıldı. 3 genç kadının evlerinden taşıdığı battaniyelerle bir nebze olsun ısınan köpeklerin önünde yine hayvanseverlerin taşıdığı mama ve su kapları eksik olmuyor.

GÖRENLERİN İÇİ ISINDI

Bir avuç insanın merhameti hem dondurucu soğukta yaşamaya çalışan sokak hayvanlarını hem de görenlerin içini ısıttı. Kentte etkili olan olumsuz hava koşullarında yaşam mücadelesi veren sokak hayvanlarına yardım için harekete geçen hayvanseverler, Ataköy'deki bir alışveriş merkezinin girişine, battaniye ve mama bıraktı. Battaniyelerin üstüne yatıp bırakılan mamalarla karınlarını doyuran sokak hayvanları, olumsuz hava koşullarından korunmaya çalıştı.

"BÜTÜN İNSANLARA ÖRNEK OLMASINI İSTİYORUZ"

Köpeklerin soğuktan titrediklerini görünce evlerinden battaniye getirdiklerini anlatan Tuğçe Ecevit, “Bütün insanlara örnek olmasını istiyoruz. Ülkemizin içinde olduğu bu zor zamanlarda, biraz da olsa insanların yüreklerini ısıtabildiğimizi düşünüyoruz” dedi. 

"APARTMANLARINIZIN KAPISINI AÇIK BIRAKIN"

Vatandaşları evlerinin önüne su ve mama koyması tavsiyesinde bulunan Merve Oğhan, “Soğuğa kediler 6 saat, köpekler ise 17 saatten fazla dayanamıyor. En azından kar yağarken apartmanlarınızın kapısını açık bırakın” çağrısında bulundu.

Sosyal medyada yayılan fotoğrafların bu kadar ses getireceğini beklemediklerini belirten Tuğçe Bozkurt ise “İnternetin bu kadar faydalı ve ses getiren bir şey olduğunu bilmiyordum” dedi. Kendisi de sokakta gördüğü bir kediyi kar kalkıncaya kadar evinde misafir edeceğini anlatan bir mahalle sakini “O hayvanların ısınması benim içimi ısıttı” dedi.