19 Kasım 2017
  • İstanbul 13°
  • Ankara
  • İzmir 10°
İmsak 06:15
Güneş 07:44
Öğle 12:56
İkindi 15:29
Akşam 17:54
Yatsı 19:17
BIST0
Dolar3.8776
Euro4.5748
Altın161.3250

Ankaralı Personele Müjdeyi Bakan Verdi

Ankara Valiliği artan kavurucu sıcaklar nedeniyle bazı personeli yarın izinli sayacak

Ankaralı Personele Müjdeyi Bakan Verdi

Ankara Valiliği tarafından, aşırı sıcaklar sebebiyle yarın kamuda çalışan, hamileler ve engelliler ile kalp, beyin, solunum sistemi, karaciğer, böbrek rahatsızlığı olanların ve kanser hastalarının idari izinli sayılacağı açıklandı.

ARTAN SICAKLAR HAYATI ETKİLEDİ

Ülkemizde son günlerde yaşanan aşırı sıcakların normalin 6 ya da 7 derece üstünde seyretmesi sonucu Aydın Valiliği tarafından sıcaklara çözüm bulmak amacı ile duruma el attı. Yaşanan sıcak havanın nedeni ile kamu kurum ya da kuruluşlarda çalışan hamile ve engelliler yarın izinli sayılacak. 

SICAK HAVALAR HAMİLE VE ENGELİYE YARIN İZİN YAPTIRDI 

Aydın'da yaşanan aşırı sıcak hava sebebi ile, kamu kurum ya da kuruluşlarında çalışan hamile ile engellilerin yarın gün boyu izinli olarak görüleceği duyuruldu. Aydın Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, kamu kurum ya da kuruluşlarda çalışan engelli ve hamile personelin, Aydın hava sıcaklıkarının yükselmesinin ardından bu neden il yarın yani30 Haziran 2017'de idari izin hakkı sağlanacağı bildirildi. Aydın'da havaların sıcaklığı fazla olmasının ardınan termometreler yarın 44 derece göstereceği tahmin edildi. 

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ UYARIDA BULUNDU 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, önümüzde ki 7 günün hava tahminini açıkladı açıklamada vatandaşların önlem alması için uyarılarda bulundu. Kuzey Afrika'dan gelen sıcaklıkların etkisi altında kalan ve uyarı yaparak gölgede kalınması gerektiğini söyledi. Yarın ısı değerinin İstanbul'da 37, İzmir'de 41, Ankara'da ise 40 dereceyi aşacağı bildirildi.

Diğer Yaşam haberleri