Kocaeli’nin AK Parti Kandıra ilçe yöneticisi olan ve aynı zamanda  fırın işletmeciliği yapan Cevat Taşdelen, çalışanı Ümmmühan Y.’nin eşi tarafındansilahlı bir saldırıya uğradı ve hayatını kaybetti. Saldırı sabah saatlerinde Kandıra Akdurak Mahallesi Akçakoca Caddesi üzerindeki ekmek fırınında meydana geldi. Alınan bilgilere göre Hasan Y. Adlı vatandaş, Cevat Taşdelen’in fırınını bastı. Fırına girdiğinde Ümmühan Y. ve Cevat Taşdelen’e silah çeken Hasan Y. 6 el ateş etti sonrasında fırından kaçarak hızla uzaklaştı. Silahtan çıkan mermilerle yaralanan ikili kanlar içinde kaldı.

Saldırıyı gören vatandaşların vakit kaybetmeden ihbar etmeleri üzerine olay yerine pek fazla polis ekipleri ve ambülans geldi. Fırına giren sağlık ekipleri Cevat Taşdelen’in olay yerinde hayatını yitirdiğini haber verdi. Saldırıda ağır yaralanan Ümmühan Y. sağlık ekipleri tarafından ilk müdahale yapılarak M. Kazım Dinç Kandıra Devlet Hastanesine kaldrıldı ve tedavisine devam edildi. Cevat Taşdelen’in cesedi savcının incelemeleri sonrasında hastane morguna götürüldü.

Tedavisi devam eden Ümmühan Y.’nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Saldırıdan sonra kaçan hasan Y. polis ekipleri tarafından yakalandı ve gözaltına alındı. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.