Edinilen bilgiye göre olay, Yüreğir ilçesi Güzelevler Mahallesi'ndeki Keresteciler Sitesi'nde meydana geldi. Trafik polisi Görkem E., polis olmadan evvel ortak kerestecilik yaptığı dayıları İlyas Barak ve Ümit Barak'ın iş yerine geldi. Görkem E., burada ortaklıkları döneminden alacağı olan 9 bin liranın ödenmesi için dayıları ve iş yerinde bulunan kuzeni Onur Bakabula ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesinin ardından Görkem E., üzerindeki beylik tabancasıyla dayılarını ve kuzenini başlarından vurduktan sonra otomobil ile kaçtı.
Ümit Barak olay yerinde, ağır yaralanan İlyas Barak ile Onur Bakubala kaldırıldıkları hastanede kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Trafik polisi Görkem E., Kürkçüler Mahallesi'nde polisi arayıp teslim olmak istediğini kaydetti. Görkem E., bulunduğu yere gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak Cinayet Büro Amirliği'ne götürüldü.

Olayın ardından açıklama yapan yakınları ise, olayın şokunu hala atlatamadıklarını ve şaşkın olduklarını dile getirdi. 

Cenazeler otopsilerinin ardından yarın toprağa verilecek. Katil polis memuru ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ayrıca daha önce de aralarında borç meselesi yüzünden tartışma yaşandığı ancak bu konunun o zaman üstünün kapandığı bilgisine ulaşıldı.