Adana'da evlenmek vaadiyle 77 yaşındaki adamı inandırıp ıssız bir yerde öldüresiye dövdükten sonra 4 bin 500 lirasını alan zanlının, İstanbul'a kaçıp burada eğlenip balık avladığı belirlendi.

Elde edilen bilgilere göre olay, 20 Temmuz günü Seyhan ilçesi Mirzaçelebi Mahallesi, 31090 Sokak'ta sabah saatlerinde meydana geldi. Şanlıurfa'dan Adana'ya gelip kışın portakal bahçesinde, yazın ise karpuz tarlalarında çalışan Ali Bulut, tarla sahibinden 4 bin 500 lira toplu para aldı. Bulut, izinli olduğu günler Mirzaçelebi Mahallesi'nde bir kahvehanede vakit geçirmeye başladı.. Bulut, burada kendisinden 50 yaş küçük 27 yaşındaki Turan Ö. ile tanıştı. 20 Temmuz günü de izinli olduğu için yeni arkadaşının yanına geldi.

EVLİLİK VAADİYLE KANDIRDI

Turan Ö. bekçinin gömleğinin cebindeki parayı görünce bekçiye evli olmasına rağmen "Burada Suriyeli biri var genç, güzel hem de bakıma muhtaç, hem ona destek olursun hem de evlenirsin" dedi. Bulut, bu teklifi kabul edince Turan Ö. ancak kızın ailesinin 3 bin lira para isteklerinin olduğunu söyledi. Parası olan bekçi kabul etti ve kzıı görmek için birlikte Mirzaçelebi Mahallesi ara sokaklarına girdiler. Turan Ö. Bu arada bekçiden bin lirada para aldı. Sonrasında oradan bir eve girip çıktı ve paranın kalan kısmını ailenin istediğini belirtti. Bekçi parayı vermek istemeyince Turan Ö. Adamı dövmeye başladı. Bekçiyi öldüresiye döven kız parasını alarak hızla uzaklaştı.


ÇALDIĞI PARAYI EĞLENEREK YEDİ

Polis yaptığı araştırmalarda zanlının parayı aldıktan sonra Mersin'e gittiğini ve paranın birazını burada eğlenceye harcadığını ortaya çıkardı. Sonrasında İstanbul’a geçen Turan Ö., paranın kalanı ile balık avlayıp bu anlarını sosyal medya üzerinden paylaştığı belirlendi.
24 Temmuz günü İstanbul Okmeydanı'nda yapılan şafak baskınında yakalanan Turan Ö. uçakla Adana'ya getirildi.