Dünya devi video izlenme servisi YouTube, günümüzde bireysel ve kurumsal amaçlı canlı yayınlar için gereğinden fazla kullanılmakta.

Youtube'da yapılan canlı yayınları izleyen bireylerin en büyük şikayeti, yaptıkları yorumların diğer yorumlar arasında çabucak kaybolması ve bu sebeple yayıncının yorumu görememesi durumu..

YOUTUBE'DA ÜCRETLİ YORUM YAPMA

Youtube yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Youtube'un duyurusunu gerçekleştirdiği Süper Sohbet özelliği ile beraber, yayın esnasında yorum yapan kişiler belirli bir ücret ödeyerek yorumun sohbet kutusunun üst kısmında sabit kalmasını sağlayacak.

ÜCRET YÜKSELDİKÇE ZAMANDA ARTACAK

Yorumunun 3 dakikadan 6 saate kadar sohbet kutusunda sabit olarak kalmasını sağlayabilecek olan kişiler, aynı zamanda ücret yükseldikçe tek seferde daha fazla karakterde mesaj yazma imkanı olacak.

Yorumunuzun yapılan bir canlı yayın sırasında 2 dakika boyunca sabit olarak kalmasını istiyorsanız 2 dolar, 5 saat boyunca kalmasını istiyorsanız  500 dolar ödemeniz gerekecek. Bir kısım için olumlu bir kısım için olumsuz karşılaşan bu durum henüz test aşamasında. Youtuberlar ise böyle bir uygulamanın video üreticileri için olumlu bir gelişme olduğunu ve yapılan işlerin kalitesini artıracağı belirtiliyor.