Web hizmetlerinin online olup olmadığını kontrolde bulunan Down Detector sitesinde milyonlarca şikayet var. Bu şikayetlerin yüzde 54'ü videoları izlemekte problem yaşdığını belirtirken, yüzde 34'ü siteye hiç erişilmiyor diyor. Yorum yazanların yüzde 10'u ise video yükleyemediklerini ifade etti.

Haritaya göre Türkiye'de ise güneyde erişimle ilgili problem görülüyor.

Dünyadaki erişim problemlerinin en büyüğü ise Asya'da, bunun dışında Avrupa, Amerika, Avustralya gibi bölgelerde de kesinti belirgin durumda.Dünyanın her yerinden gelen şikayetleri dikkate alan Youtube ekipleri sorunu çözmeye çalışıyor.

Öte yandan Geçtiğimiz günler aynı sorun Facebook'un başına gelmişti ve uzun süre Facebook'a ulaşılamamıştı.

NELER OLMUŞTU?

Twitter ve Facebook'ta bazı kullanıcılar zaman zaman sayfalar ve hesaplar arası geçiş rahat sağlayamıyor. Bazı internet sağlayıcılarında zaman zaman açılan sayfalar, bazen de açılmıyor. Henüz yetkili birimlerden konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı. 

Dün İstiklal'deki olay sonrası özellikle Twitter'da Nişantaşı ve Bayrampaşa gibi bölgelerde de patlama olduğuna dair iddialar ortaya atılmıştı. Ancak İstanbul Valilisi Vasip Şahin, oluşan bilgi kirliliği sonrası iddiaların asılsız olduğunu açıklamıştı.