WhatsApp, sohbetlerde gönderilen YouTube videolarını izlemeye çok daha kolay hale getirecek güncel bir özellik deniyor. Bu güncel özelliği gösteren görüntüler basına yansıdı.

Sızdırılan güncel görüntüler, popüler uygulamaya güncel bir YouTube özelliğinin geleceğini şimdiden belli etti. Bu güncel özellik sayesinde uygulamdan çıkmadan, kullanıcılar direk WhatsApp'tan YouTube videolarını izleyebilecekler.

Öte yandan sosyal mesajlaşma aracı olan WhatsApp, bilindiği gibi internet üzerinden mesaj gönderim imkânı sağlıyor.Whaatsapı kullanmak için ya hücresel ağı açmak gerekiyordu ya da wi-fi bağlantısı olması gerekiyordu. Fakat bugün whatsaap’dan yapılan açıklama göre whatsaap artık internetsizde kullanılabilecek.

İNTERNETSİZ WHATSAAP KULLANMAK ARTIK MÜMKÜN

Sosyal mesajlaşma aracı whatsaap bundan böyle internetsizde kullanılabilecek.Whatsaap’dan yapılan açıklamaya göre bunu gerçekleştirebilmek için bazı ayarların yapılması gerekiyor.

ŞİMDİLİK İNTERNETSİZ WHATSAAP SADECE ANDROİD CİHAZLARDA

Whatsaap'dan yapılan açıklamada internetsiz whatsaap şuan da sadece android cihazlarda kullanılabilecek.fakat ilerleyen dönemlerde ios yazılımı içinde sürümü yenileyeceklerini duyurdular.

İNTERNETSİZ WHATSAAP KULLANABİLMEK İÇİN YAPILMASI GEREKEN AYARLAR

1. Adım: Android cihazınızdan Ayarlar>Bağlantılar>Mobil Ağlar bölümüne girin.
2. Adım: Mobil Ağlar bölümünden ise Erişim Noktası Adları seçeneğine tıklayın.
3. Adım: Erişim Noktası Adları ekranında sağ üst bölümde yer alan "ekle" seçeneğine tıklayın.
4. Adım: Açılan ekranı aşağıdaki bilgilere göre doldurun.
İsim: WhatsApp
APN: internet
Proxy: 127.0.0.01
Bağlantı noktası: 8080
5. Adım: Bu işlemleri yaptıktan sonra profili kaydedin ve Erişim Noktası Adları bölümünden WhatsApp'ı seçin