Sosyal paylaşım ağlarından Twitter'ın 140 karakterlik sınırlamasının genişletilmesi için ilk hamle geldi.

280 KARAKTER GELİYOR!

Twitter'ın 140 karakterlik sınırlaması kalkıyor. Twitter sevenlerin beklediği gibi sınırlama tamamıyla kalkmıyor. Fakat 280 karaktere çıkıyor. Bu çalışma için Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey, ilk tweeti de atmış bulundu.

İngilizce paylaşımların yüzde 9'unun 140 karakter üstünde olduğuna dikkat çeken açıklamada, buna karşın Japonca iletilerin sadece yüzde 0,4'ünün 140 karakter üst limitine ulaştığı açıklandı.

3 DİL MUAF TUTULACAK

Açıklamada, Japonca, Çince ve Korece dillerinde tek bir karakterle İngilizce, İspanyolca, Portekizce ve Fransızcaya göre iki kat daha fazla bilgi paylaşılabildiğine belirtilerek, İngilizce bir paylaşımın ortalama 34 karaktere, Japonca dilinde ise ortalama 15 karaktere sahip olduğu açıklandı.

Twitter kullanıcılarının kendilerini daha iyi ifade edebilmesi için karakter üst sınırının 280'e çıkartılacağı aktarılan açıklamada, Japonca, Çince ve Korece dillerinin bu yenilikten muaf tutulacağı açıklandı.

İŞTE 280 KARAKTERLİ İLK TWEET

Twitter 280 karakter oluyor

TWİTTER KULLANICILARI DURUMDAN MEMNUN!

Twitter bu adımı atmadan önce İngiltere'de bir anket düzenledi ve anket sonuçlarına göre 140 karakter sınırlaması herkesin sinirini bozan bir durum olarak tespit edildi.