Eli kanlı terör örgütü PKK’lı teröristlerin, korkulu rüyalarına SİHA’lardan sonra bir yenisi daha eklendi. Bölücü terör örgütü ile mücadelelerde güvenlik güçlerinin aktif olarak kullandığı T-122 Çok Namlulu Roketatar Silah Sistemi büyük başarılara imza atıyor.

T-122 Çok Namlulu Roketatar Silah Sistemi, 40+ km menzile sahip.

HAVA SAVUNMASI ARTIYOR

Diğer yandan, TUSAŞ, havacılık ve savunma sanayisine gerekli ihtiyaçları sunmak için girdiği çalışmaları son derece başarılı bir şekilde yürütüyor. İlk çalışmaların teslimatı 2014 yılında yapılan T129 ATAK helikopterlerinden 24’üncüsü Eylül ayı ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) verildi.

12 ATAK YOLDA

Gerçekleştirilen protokolde, toplam 59 ATAK helikopteri alınacağı belirtiliyor. TUSAŞ’ın sene bitimine kadar 12 ATAK helikopteri daha TSK’ya vereceği bildirildi

Milli helikopterimiz ATAK; aynı anda 8 adet güdümlü olarak anti tank füzesi MIZRAK’ı, 12 adet güdümlü CİRİT’i, 2 adet STINGER’ı ve 500 adet top mermisi ile görev yaparak Mehmetçiğe büyük katkı sağlıyor.

HÜRKUŞLAR GELİYOR

ATAK Projesi’nde 14 helikopterin daha sağlanması ile birlikte Faz 2 yapılandırılmasına geçilecek. TUSAŞ, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın temel uçuş eğitimi için kullanılacak 15 HÜRKUŞ-B uçağının çalışmalarına da başarılı bir şekilde devam ediyor. 2017 yılının sonuna doğru 8 HÜRKUŞ-B uçağının tamamlanmasına yönelik açıklamalar yapıldı.