Yat üretiminde marjinal fikirlerini konuşturan ve bu tasarladığı yatlarla kendinden sıklıkla bahsettiren İtalyan şirket Jet Capsule’den çok konuşulacak dev bir proje daha geliyor. Şirketin üzerinde çalıştığı yüzen daireler önümüzdeki sene sularda yerini alacak.

Gelecek sene denizlerde kendini göstermesi planlanan ve ‘UFO 2.0' ismini alan yatlar görünümü itibari ile bir adaya benziyor.

Deniz üzerinde yüzen dairelerin içerisinde 4 yatak odası bulunuyor. Yatların kendi enerjisini üretmesi planlanıyor. Elektriği güneş panellerini kullanarak sağlamayı düşünüyorlar.

İtalyan yat üreticisi Jet Capsule’nın üzerinde çalıştığı UFO 2.0 isimli yüzen dairede, denizin alt kısmında kalan odadan deniz altındaki canlıları seyretmek mümkün gözüküyor. Geliştirilen yatlar 3 kattan meydana gelecek. UFO 2.0'nin geliştirilmesinde karbon elyaf ve fiberglas kullanılıyor.

Firma geliştirdiği bu dev yatını helikopter aracılığı ile teslim etmeyi düşünüyor. Seneye sulara indirilecek yatlar, lüks bir ev veya ilginç bir restoran şeklinde de kullanılacak. Görüntüsü itibariyle hayrete düşüren bu yatların fiyatı 200 bin dolar.

3 katlı yatlar için özel marinalarda hazırlanıyor. UFO 2.0 isimli yatta 100 kişiden oluşan bir parti düzenlemek de mümkün olacak.