Bugüne kadar akıllı cihazlara bağlanarak işlev gören sanal gerçeklik başlıkları üreten firma, şimdi Visual Camp'in göz takip teknolojisini kullanan bir akıllı cihaz üreteceğe benziyor.

TELEFONA, BİLGİSAYARA GEREK YOK

Geçtiğimiz günlerde Şanghay'da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi'nde lansmanı yapılan ve göz takip sistemi teknolojisi, ekranda gözün baktığı bölgelerin çözünürlüğünü çoğaltıyor. Böylece grafik işlemci daha katkılı kullanılıyor.

Bu esneda işlemciye de sadece yüzde 3 yük bindiriliyor. Böylece işlemci performansını kaldıramayacağı gerekçesiyle hâlihazırda entegre edilemeyen el takibi, ses tanıma ve mimik tanıma teknolojileri de sisteme dahil edilebiliyor.

İŞLEMCİ RAHATLAYINCA YETENEKLER ARTIYOR

Üründe ARM Mali G71 grafik işlemci, 2,5 GHz hızında çift çekirdekli M2 ile dört çekirdekli, 1,7 GHz hızında Cortex A53 tabanlı işlemci yer alıyor.

Cihaz iki adet 90 Hz tazeleme hızına sahip WQHD+ panele ya da tek bir 75 Hz'lik 4K panele sahip olacak. Fotoğraftan ön kamera ve algılayıcılara sahip olacağı da görülüyor. Ancak fotoğraf, referans bir tasarım olabilir, dolayısıyla piyasada farklı bir ürün görebiliriz.

Samsung bu arada çip teknolojisine dev yatırımlar yapıldığı teknoloji severler tarafından biliniyor.