Apple'ın geçen günlerde çıkardığı iPhone 8 Plus, firmanın şu ana dek çıkardığı en pahalı akıllı cihazlardan ve fiyatlardaki bu yükseliş analistlere göre ciddi bir kar marjını da beraberinde getirmekte.

IHS Markit tarafından yapılan araştırmaya göre 5.5 inç ekran ve 64 gigabayt hafızaya sahip , etiket fiyatı 799 dolar olan iPhone 8 Plus'in parça maliyeti 288.08 dolar. iPhone 7 Plus ise 277.66 dolar parça maliyetine sahipti. Ancak aralarındaki satış fiyatı farkı 30 dolar.

iPhone 7'den yaklaşık 10 dolar daha fazla, 247.51 dolar parça maliyeti olan iPhone 8 ise önceki versiyonuna 50 dolar fark atarak 699 dolar etiketle satılacak.

Öte yandan Apple Haritalar yüzünden çok eleştiriliyordu. Apple bu sorunu çözmek için dâhiyane bir çözüm buldu.

Hataları sebebiyle sürekli eleştirilen Apple haritalar uygulaması artık yeni bir strateji belirleyerek Google ve Yandex’i piyasadan silmeye çalışacak.

Apple Haritalar kendi branşında birinci olmak için Ar-Ge çalışmalarına hız verip yoğunlaştırdı.Apple Haritalar Uygulamasının geliştirilmesi için şimdi ise cihaz kullanıcısıyla irtibat halinde olacağı belirtildi.

APPLE HARİTALARI KULLANANLAR PARA KAZANACAK

Apple Haritalar uygulamasında yer alan büyük sorunlar TryRating adlı bir program üzerinden düzeltmesiyle birlikte göndermesi bekleniyor. Habertürk'ün haberine göre bunu yapan cihaz sahipleri 54 sent kazanacak. Bu oluşumdan Apple Haritalar ‘da günde 1000 hata düzeltmesi yapılması planlanıyor.

Bu tarz uygulamalarda listede birinci sırada olmak için, Apple gibi uygulama ve cihaz ekosistemi ile tam bir deneyim sunmak isteyen şirketler için önem arz ediyor. Yoksa sıkıntı yaratan her yan, rakibe kaçış için bahane oluyor.