iPhone X ve iPhone 8'in ortaya çıkmasıyla beraber Apple sürpriz bir kararla iPhone 7 ve hatta iPhone 6S fiyatlarında indirime gittiğini duyurdu.

APPLE DEĞİŞİKLİĞE GİTMEDİ

Apple yeni telefonları iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ı resmen tanıttı. 5.5 inç ekranıyla gelen iPhone 8 Plus ve 4.7 inç'lik iPhone 8'in görüntüsü beklenin aksine iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'la birebir aynı. İnternete düşen görüntülerin ise tamamen yanlış olduğu görülüyor.

iPhone 8 tam bir hayal kırıklığı

İPHONE 8'İN YENİ ÖZELLİKLERİ

Apple yeni telefonları iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ı resmen tanıttı! 5.5 inç ekranıyla gelen iPhone 8 Plus ve 4.7 inç'lik iPhone 8'in görüntüsü beklenin tersine iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'la birebir aynı! Yani internete düşen görüntülerin tamamen yanlış çıktığı görülüyor.


Apple, bu iki telefonda ekran boyutunu değiştirmese de, True Tone teknolojisi ile karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda suya ve toza da dayanıklı olan yeni iPhone'larda A11 Bionic işlemci kullanılmış. Diğer yandan arka panelde cam tercih eden Apple, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ta iPhone 7'lere kıyasla yüzde 25 oranında daha fazla ses veren hoparlör kullanmış.


iPhone 8'in arka yüzünde 12 MP kamera yer alıyor. iPhone 8 Plus'ta ise önceki jenerasyonda olduğu gibi çift kamera var. Öte yandan iPhone 8 Plus, “Portrait Lightning” adını taşıyan yeni bir kamera moduyla geliyor. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus ile 4K 60 FPS video kaydının yapılabileceğini de belirtelim.


iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ların en önemli özelliklerinden biri de önceki modellerin aksine kablosuz şarj teknolojisini destekliyor olması. Bu sayede kablo karmaşasıyla kullanıcılar artık boğuşmak durumunda kalmayacak. 
Gelelim fiyatlara... iPhone 8 699 dolar, iPhone 8 Plus ise 799 dolardan başlayan fiyatlarla satılacak. Telefonlar 22 Eylül’de satışa sunulacak.