ABD basınından elde edilen bilgilere göre, iPhone 8, 3 farklı modelde iPhone X adı altında piyasaya sürülecek.

Yeni serinin tanıtımının 12 Eylül'de, Steve Jobs Theater'da gerçekleştirilmesi planlanıyor.

DAHA MI KIRILGAN OLACAK?

Dünya genelinde birçok kişi tarafından beklenen yeni serinin en çok merak edilen özelliği ise kablosuz şarj olması. Bu teknoloji için Apple'ın iPhone 8'de metal kasa bulundurmaması lazım lakin böyle üretilirse de daha kırılgan olacağını gösterir. Macotakara sitesinden yapılan açılamaya göre ise iPhone 8'i kablosuz şarj etmek epey bir vakit alacak.

iPhone 8'de kablosuz şarj özelliğinin olacağı dair çeşitli fısıltı ve dedikodular bir seneye yakındır etrafta dolaşıyor. Apple malzemelerine dair isabetli tahmin edilen tanınan analist Ming-Chi Kuo, kablosuz şarj özelliğinin geleceğini geçtiğimiz ocak ayında dedikodular arasında yer almıştı. Haziran ayında internete verilen ve büyük bir kablosuz şarj antenini gösteren şema da Kuo’nun yorumlarını doğrulamıştı.

Uzun bir süre önce Reddit’te yer alan ve yeni nesil iPhone’a ait olduğu belirtilen cam arka panel de kablosuz şarj beklentisini iyiden iyiye yükseltmişti. Bu beklentinin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini görmek içinse eylül ayına kadar sabretmek gerekiyor.