Türkiye’ye faaliyet gösteren bir araştırma firması Türklerin internetten alışveriş yapma özelliklerini araştırdı. Ve bu araştırma sonucunda ortaya çarpıcı detaylar çıktı.

İNTERNETTEN EN ÇOK PERŞEMBE GÜNÜ ALIŞVERİŞ YAPILIYOR

RTB House’un firmasının gerçekleştirdiği araştırmaya göre Türklerin en çok perşembe günü internetten alışveriş yaptığını açıkladı.

İNTERNETTEN EN AZ PAZAR GÜNÜ ALIŞVERİŞ YAPILIYOR

RTB House’un firmasının gerçekleştirdiği araştırmanın diğer ise Türklerin en alışveriş yaptığı gün konusu oldu. RTB House firmasının araştırmalarına göre Türkler en az Pazar günü alışveriş yaptığını saptadı.

Perşembe günü Türklerin satın alma oranları, pazar günlerine oranla yüzde 120, tıklama oranları ise yüzde 80 daha fazla oldu. Perşembe günü satın alma işlemlerinin yüzde 20’unu oluşturan en yoğun saatler ise 17.00 ve 18.00 arasında oluyor. Ayrıca 23.00 ve 00.00 arası yüzde 15 ile perşembe günü içerisinde satışların arttığı saatler olarak öne çıkıyor.

RTB House’un faaliyet gösterdiği Avrupa, Latin Amerika, Asya ve Pasifik, Orta Doğu ve Afrika’dan alınan bilgilere göre en fazla satın alma işlemi gerçekleşen gün Salı oldu.En yoğun satış işlemleri ise 14.00 ve 16.00 saatleri arasında oldu.