Dünya’nın en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram yapmış olduğu güncelleme ile yepyeni bir özelliği daha devreye sokmayı planlıyor.

Kullanıcılarına daha iyi hizmet vermeyi planlayan Instagram internetin olmadığı yerlerde de kullanıcılarına yeni bir özellik sağlamayı planlıyor.
Mobil internet teknolojisi olan 4.G ile yeni bir boyuta geçildi. Gelecek olan 5 G teknolojisi ile internet teknolojilerinin daha üst düzey seviyelerde hizmet alması bekleniyor. Ancak büyük şehirler dışında bazı alanlarda 3 G teknolojisi hala tam olarak sağlanmış durumda değil. Bu durum telefonlarda çekmeme ve diğer sorunları oluşturarak internet kullanıcılarını çok zor durumlar altında bırakıyor.

Instagram tüm bu özellikleri göz önünde bulundurarak çevrimdışı özelliği getirmeyi planlıyor. Gelecek olan bu özellik ile birlikte daha öce indirmiş olduğunuz içeriklere internet erişimi olmadan da göz atabileceksiniz. Böylece mesaj yazma beğenme kaydetme bu özellik sayesinde aktif olarak kullanılabilecek. Ancak çevrim için bir duruma geçtiğiniz vakit yapmış olduğunuz işlemler geçerli olacak.

Instagram çıkaracağı bu yeni özellik ile internet çekim noktası zayıf olan yerlerdeki kullanıcılarına büyük bir imkân tanımış olacak.
Instaram bu özelliğin yanı sıra çevrim dışı moda birkaç özellik daha eklemeyi de hedefliyor.