Daha önce Snapchat’in hikâyeler özelliği alan İnstagram kendisine ait olan yepyeni bir özelliği devreye sokarak kullanıcıları ile buluşturdu.

İnstagram yapılan yeni güncelleme ile beraber artık tüm sohbetlere ve etkileşimlere ulaşmak mümkün hale gelecek. Yani instagramda kendi kendine kaybolan mesajlar artık bu özellik sayesinde artık olmayacak.

Instagram'da kaybolan mesajlarda yeni dönem

İnstagram’ın mesajlaşma uygulaması olan Direct özelliği ayda 375 milyon kullanıcıya ulaştı. Kasım ayı içerisinde bu rakam 300 milyondu.

İnstagram’ın yeni yapmış olduğu güncelleme ile birlikte artık tüm mesajla rahat bir şekilde okunabilecek. Normal mesajlar siyah renkte olurken kaybolan mesajlar ise mavi renkte görünecek. Böylece mesajların birbirinden ayırt edilmesi daha kolay bir hale gelecek.Mark Zuckenberg Kimdir?

Mark Zuckenberg 14 Mayıs 1984 yılında Amerika Birleşik Devletlerinin New York eyaletinde doğdu. Bir Musevi ailenin çocuğu olan Zuckenberg kendisinin ateist olduğu açıklamıştır. Lise yıllarında çeşitli bilim dallarında ödül kazanan Zuckenberg Havard üniversitesini kazanmıştır. Havard üniversitesinde bilgisayar bölümü okurken Facemash ismi ile internet üzerinden bir site kurdu. Bu sitede Harvard üniversitesinde bulunan tüm insanların resimleri vardı. Ve bu sisteme giren üniversite öğrencileri birbiriyle haberleşe biliyordu. Disiplin cezasından dolayı okuldan atılan Zuckenberg Facebook adlı internet sitesin kurdu. Sosyal medyanın en popüler uygulaması olan Facebook kısa bir zaman içerisinde Twitter ve İnstagram gibi sosyal medya mecralarını da bünyesine katmıştır.