Google, yaptığı duyuruyla eskizleri hemen algılayan ve onları sanatsal yorumlarla geliştiren web tabanlı AutoDraw sitesinin lansmanı yapıldı.Autodraw altyapısında geliştirilen yapay zeka, önce ne çizdiğinizi tanıyor. Sonrasında da çizimin üzerinde, eskisinin yerini alabilecek daha şık benzerlerini öneriyor. Programın önerdiği daha sanatsal olan çizimi kabul ettiğiniz zaman, şekillerdeki renkleri değiştirmeniz ve metin ekleme özelliği getirildi.

AUTODRAW ÜCRETSİZ

Çizimleri anlamak için nöral ağlar ve nesne tanıma araçlarından faydalanan AutoDraw, hem masaüstü hem de akıllı cihazlarda bedelsiz kullanılabilecek. . AutoDraw dandik çizim yapan kişiler için işlerini düzeltmenin yanında, sistemin kullanabilmesi için sanatçıların kendi şık çizimlerini uygulamaya yüklemesine de imkân tanıyor.

GOOGLE ARTIK BÜTÜN DOSYALARINIZI YEDEKLEYEBİLECEK

Açılacak bu servisle birlikte gün boyu kullanımda bilgisayarların dosyaları ve fotoğrafları bulut üzerine depolayacak. Backup and Sync, Google Drive‘ın son sürümü ve bundan sonra masaüstündeki Google Photos yükleyicisi ile birleştirilerek kullanılacak. Mevcut Drive yönetici konsol ayarlarının da Backup and Sync’e olduğu gibi belirtilecek.

İŞLETMELER BİRAZ DAHA BEKLEMELİ

Backup and Sync üst düzey müşteriler için oluşturuldu. Google, G Suite kullanıcıların işletmeleri için oluşturulan sonucu yayınlanıncaya kadar Drive’ı kullanmaya devam etmelerini söyledi. Şu anlık erken kullanım sisteminde deneniyor Drive Dosya Akışı, bu yıl içinde temel olarak tüm G Suite Basic, Business, Enterprise, Education ve Nonprofit kullanıcısına verilecek. Drive Dosya Akışı kullanıcısı, bilgisayarların depolama alanının bitirmeden, işletmelerin büyük oran setlerine ulaşımını sağlayacak.