Avrupa Komisyonu, Google'ın kendi içinde yer alan Google Alışveriş'e diğer alışveriş sitelerine göre ayrıcalıklı davranmasından dolayı ceza yağdırdı. Google, gelen 2.4 milyar euroluk reko cezadan sonra değişikliğe gidiyor.

Şirkete göre böylece Google Alışveriş ve rakipleri bu sayede Google reklamlarında yer almak için eşit şartlarda rekabet yapacak.

Google, aradığınız videoyu kolay bulmanıza yardımcı olmak için mobil aramaya video önizleme özelliği getiriyor.

İnternet tarayıcısı Google her geçtiğimiz gün kendini revize etmeye devam ediyor. Şimdi ise hepimizin işini basitleştirecek bir özelliği getiriyor.. Google geçtiğimiz gün, mobil arama sonuçları sayfalarında önemli bir güncelleme yaptığını beyan etti. Google'da aradığınız bir videonun aslında görmek istediğiniz video olup olmadığına karar vermenize yardımcı olup önizleme özelliği getiriyor. 6 saniyelik klip şeklinde önizlenecek videolar sayesinde aradığınızı kolayca bulunabilecek.

Öte yandan OS Alerts isimi verilen bu güncel özellik, arama sonuçlarının başında ya da haritalardaki çevrelerde uyarı olarak karşımıza çıkması planlanıyor. Şirket, bu hizmeti sunabilmek için Federal Acil Durum Yönetim Merkezi, Kızıl Haç, Filipinler Atmosferik, Coğrafi ve Astronomi Hizmetleri Yönetimi başta olmak üzere, birçok kuruluşla çalıştığını duyurdu. Bu özellikle ilgili henüz net ve kesinleşmiş bilgiler elimizde yer almamakla beraber önümüzdeki dönemlerde bu proje kamuoyuna duyurulması bekleniyor.