Android'in tasarım görselini mobil sayfasına da kullanan Google, hem iOS hem Android'den mobil arama yapıldığında değişik bir görünüm ekrana getiriyor.

Google Now adlı asistanındaki kartlara benzer yapıyı sonuçlarda kullanan şirket, buradaki her enfermasyon birbirinden görsel olarak ayrılması prensibini uygulamış. Üstelik, işi bir adım öteye götürerek, arama sonucundaki bağlantı adresini de ayrı görüntülüyor.

Renkli noktalardan oluşan çubuk, bu bağlantının sağında kalıyor. Fakat şimdilik bu noktaların ayrı bir işlevi olup olmayacağı belirsiz. Sadece arama sonuçları arasında bir ayraç olarak da kullanılabilir.

Fakat aramaların üst kısmında gösterdiği reklam sonuçlarında bu noktalar gözükmüyor. Görüntülenen reklamların sayısının azalması da yeni tasarımda dikkat çekiyor. Bunun dışında yazı tipi ve büyüklüğü de değişmiş. Artık sayfa başı düşen arama sonucu sayısı daha az.

Yeni arama sayfası, kullanıcıların bir kısmına açılmış durumda. Ancak kademeli olarak tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

Google bu özelliklerle sürekli uygulamalarını güncelleyerek kullanıcılarına yenilik sunmaya devam ediyor.

Google'dan yapılan açıklamalarında uygulamaları sürekli güncel tutarak kullanıcılara sürekli yenilik sunmaya devam edeceğini belirtti.