Facebook hedef büyüttü ve artık kullanıcısını artırmak için interneti olmayan bölgelere internet baglantısı götürmek için harekete geçti

Karadan ulaşılamayan ya da uydu erişimi olmayan yerlerde üzerinde süzülen insansız hava uçaklarıyla, internet hizmeti sağlayacak..

Sosyal medya devi Facebook, internet erişiminde devrim yapmaya hazırlanıyor. Dünyanın  en ücra köşelerine internet bağlantısı sağlamak için geliştirilen, insansız hava aracının ikinci denemesi başarıyla tamamlandı.

Güneş enerjisiyle çalışan drone, ABD'nin Arizona eyaletinde 1 saat 46 dakika uçtuktan sonra başarılı bir şekilde yere indi.

Günlük kullanıcı sayısı 1,28 milyar olan Facebook'un 2 milyon üyeye ulaşmasına az kaldı.

FACEBOOK GELİRLERİ ARTIRDI

Diğer yandan mobil reklam özelliği sayesinde Facebook gelirlerini yüzde 49 oranında artırmayı başardı. Facebook son zamanlarda yaptığı bu büyük çıkış ile ekonomik alanda büyük bir yükseliş yapmış oldu.

1,28 MİLYAR GÜNLÜK KULLANICISI VAR

Facebook’un günlük kullanıcı sayısı 1,23 milyardan 1,28’e kadar çıktı. Facebook reklam ve video alanında Instagram sayesinde de gelirlerini artırdı. Facebook palnladığı çerçevede bir büyümeye eğer devam ederse bu yükselme oranının 2 katına kadar çıkması bekleniyor.