Facebook gün geçtikçe yeni güncellemeler yaparak kullanıcılarına yeni özellikleri ile buluşturmaya devam ediyor.
Facebook’un haber yayından sorumlu olan başkan yardımcısı Adam Mosseri kamuoyu ile bir bilgi paylaştı. Paylaşılan o bilgide sitede açıklır pencere şeklinde bir belirme olacağı ve bunun sayesinde kullanıcıların sahte haberleri rahatlıkla tespit edebileceğini ifade etti.

KULLANICILARA DETAYLI BİLGİ SAĞLANACAK

Facebook’ta çıkarılacak olan yeni özellik sayesinde hakkında bölümü tıklanarak haber sitesi veya gelen haberler ile ilgili detaylı bilgi alınması sağlanabilecek. Hakkında bölümü sayesinde kullanıcılar detaylı bir bilgiye ulaşacak.

İLK OLARAK 14 ÜLKEDE DEVREYE GİRECEK

Facebook’un haber yayından sorumlu olan başkan yardımcısı Adam Mosseri bu uygulamanın çalışması Amerika Birleşik Devletleri genel seçimi sırasında başladığını söyledi. Mosseri’’ seçim sırasında yayılan yalan haberler ile başa çıkmak ve bize gelen şikaeyetler neticesinde böyle bir çalışma gerçekleştirdik’’ dedi.

Facebook’un yapmış olduğu yeni özellik ilk olarak şu ülkelerde yürürlüğe girecek: Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, Almanya, Filipinler, Brezilya, İtalya, İngiltere, Tayvan.

MARK ZUCKENBERG KİMDİR?

Mark Zuckenberg 14 Mayıs 1984 tarihinde Amerika’nın New York eyaletinde doğdu. Bir Musevi ailenin çocuğu olan Zuckerberg kendisinin ateist olduğunu açıklamıştır. Lisede çeşitli bilim dallarında birçok ödül kazandı. ABD’nin Harvard Üniversitesi’nde bilgisayar bölümünü kazandı. Mark Zuckenberg üniversite eğitimini yarıda bırakarak Harvard’lı öğrencileri internet üzerinde buluşturmak için Facebook isimli siteyi kurdu. Daha sonra sitenin özelliğini Harvard dışındaki kitleler ile de buluşturan Zuckerberg büyük bir üne kavuştu. 2012 yılında Facebook sitesi 1 milyar kullanıcıya ulaştı. Facebook dünyada en popüler sosyal ağ olmayı kısa bir zaman içerisinde başardı.