Guardian'da yer bulan habere göre satış gerçekleştiğinde İngiliz kulüplerinin gelirlerinde büyük bir yükseliş yaşanması bekleniyor.

Manchester United Başkan Yardımcısı Ed Woodward, teknoloji firmalarının son senelerde futbola gösterdiği ilgiye dikkat çekmişti.

2016-19 seneleri için yayın haklarının BSkyB ve BT'ye satılması karşılığında 8.4 milyar sterlin alındığını belirten Woodward, Amazon'un Sky'a ATP Tenis yayın hakları için senelik 10 milyon sterlin ödediğini açıkladı. Amazon'un NFL canlı yayınları yaptığını da belirten Woodward, Amerikan futbol ligi MLS'in de Facebook'la sezonluk 22 maç yayını için anlaşma yaptığını duyurmuştu.

Öte yandan Facebook kullanıcıları için internet kotasının çabucak bitmemesi adına veri tasarrufu yapılabilme imkanı sunacak.

Facebook uygulamasının yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve videoları, kendiliğinden oynatılan videoları sebebiyle veri kotasının bir anda bitmesine sebep olmaktaydı. Bu nedenden ötürü facebook kullananlar için bu olay problem yaratan bir durum olarak karşımıza çıkmaktaydı. Artık Facebook kullananları bu problemden kurtaracak bazı yöntemler bulunuyor.

Facebook bu uygulumalarla kullanıcılarının cebini düşünecek ve veri tasarufu yapmalarını sağlayacak. Kullanıcılar bu durumdan memnun olacağa benziyor..