'Tokenize Inc.' firmasının piyasaya sürmesi beklenen 'yüzük' çok tartışılacak. 'Akıllı yüzük' olarak isimlendirilen yüzük, sadece bir takı olarak değil, aynı anda akıllı cihaz görevini de üstlenecek. 'Akıll yüzük' kredi kartlarının yerine geçecek. Şöyle ki bu yüzük aracılığıyla alışveriş için ödeme gerçekleştirmek veya aracı çalıştırmak mümkün olacak. Akıllı yüzüğün adı ise 'Token'. "Akıllı Token yüzüğü' nün fiyatı ise 299 dolar miktarında olacak. 

"Tokenize Inc." akıllı yüzüğün kredi kartları fonksiyonunu sağlamak için "MasterCard" ve "Visa" ile ortaklık anlaşma imzalamış. Ayrıca, dünyanın 50'den fazla ulaşım firması "Token" yüzüğünün yardımı ile biletler için ödeme sistemini destekleklenecek. Firma bu yüzükde "NFC" ve "Bluetooth" gibi bir çok fonksiyonlarını birleştirerek kredi kartlarını, kilit anahtarları ve başka tesislerin parolalarını sağlayan güncel "akıllı" sistem yerleştirmesi bekleniyor.

"Token Door Lock" kilit programı , yüzüğün evin anahtarı olarak da kullanmak mümkün olabilecek.Firma yöneticilerinin açıklamarına göre, önümüzdeki yıllarda yüzükle çalışan bileşenler listesi genişletilecek.

"Token" yüzüğünün çok çeşitli özelliklerinden biri, onun araba anahtarı yerine kullanılabilir olacağıdır. Yüzüğün iç kısmında onu takmadan önce kullanılacak kişinin parmak izi vericisi yüklenecek. Yüzük çıkarılan zaman ise sistem bloke olacak.