İstanbul'da bir amatör takımın akşam antrenmanında eşi benzeri olmayan bir olay oldu. İstanbul Esenler'de amatör bir oyuncu, takımının akşam antrenmanı esnasında nereden geldiği belli olmayan 'yorgun merminin' isabet etmesiyle sağ bacağından yaralandı. Şans eseri yaşami bir yara almayan genç oyuncu, hastaneye kaldırılarak tedavi altında.  

SAĞLIK GÖREVLİLERİ İLK MÜDAHALEYİ SAHA İÇERİSİNDE YAPTI

Olay yerine gelen polis yetkilileri kurşunun nereden geldiğini araştırdı ve sağlık personelleri de yaralı oyuncuya ilk müdahaleyi saha içerisinde gerçekleştirdi. Sağlık görevlilerinin gelmesi ve müdahale etmesi, takım futbolcularından birinin cep telefonu ile çektiği görüntülerle kaydedildi. Görüntülerde, saha içerisine giren sağlık personelleri, yaralı futbolcuya ilk müdahaleyi yapıyor. Mermi çekirdeğinin halen futbolcunun bacağında olduğunu gören sağlık görevlileri, yaralıyı sedyeye koyarak ambulansa götürdü.

Yaşamı tehlikesi olmayan amatör oyuncu olay yerine gelen ambulans ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

GECE SAATLERİNDE HASTANEDEN TABURCU EDİLDİ

Tedavi altına alınmış Karamustafa'nın ailesi, hastane bahçesinde endişe ile beklemiş oldu. Ayrıca, takım yöneticilerinin de hastaneye gelerek futbolcuların sağlık durumu hakkında bilgi edindi.