UEFA, 2019 senesinde Avrupa kupalarına ev sahipliği yapacak statlar için son kararı vermek için 20 Eylül Çarşamba günü toplandı ve kararını açıkladı.

Buna göre UEFA 2019 Süper Kupa Finali Beşiktaş'ın stadı Vodafone Park'a verildi.

Beşiktaş'ın stadı Vodafone Park işte bu adayları geride bıraktı.

UEFA ORGANİZASYONUNA ADAYLAR;

UEFA ŞAMPİYONLAR LİGİ: Olimpiyat Stadı (Bakü/Azerbaycan), Estadio Metropolitano (Madrid/İspanya)

UEFA AVRUPA LİGİ: Vodafone Park (İstanbul/Türkiye), Olimpiyat Stadı (Bakü/Azerbaycan), Dinamo Arena (Tiflis/Gürcistan), Frankfurt Stadı (Frankfurt/Almanya), Arena Stuttgart (Stuttgart/Almanya), Hampden Park (Glasgow/İskoçya), Estadio Ramon Sanchez Pizjuan (Sevilla/İspanya)

UEFA SÜPER KUPA: Vodafone Park (İstanbul/Türkiye), Qemal Stafa Stadı (Tiran/Arnavutluk), Stadium de Toulouse (Toulouse/Fransa), Florian Albert Stadı (Budapeşte/Macaristan), Sammy Ofer Stadı (Haifa/İsrail), Astana Arena
(Astana/Kazakistan), Windsor Park (Belfast/Kuzey İrlanda), Arena Gdansk (Gdansk/Polonya), Narodowy Stadı (Varşova/Polonya)

BEŞİKTAŞ'A EK GELİR KAPISI OLDU

Beşiktaş böylelikle cebine ekstradan komisyon eklemiş oldu. Öte yandan truzim açısındanda olumlu bir gelişme oldu. Büyüyen Türkiye'nin ekonomisine katkı sağlamış olacak. Beşiktaş kulübü başkanı Fikret Orman bu durumdan çok memnun olduğunu dile getirdi.