FIFA'nın internet sitesinden belirtilen temmuz ayı dünya sıralamasına göre, geçtiğimiz aylarda 25'inci basamakta tamamlayan Türkiye, 33'üncü sıraya geriledi.

2017 FIFA Konfederasyonlar Kupası finalinde Şili'yi 1-0 mağlup ederek şampiyonluğu elde eden Almanya, 2 sıra çıkarak 2 sene sonra ilk defa liderliğe yükseldi.

Haziran ayı klasmanında ilk 2'de yer bulan Brezilya ve Arjantin ise birer basamak gerileyerek 2'nci ve 3'üncü sırada yer buldu.

Andorra, 57 basamak birden ilerleyerek 129'uncu sıraya çıktı ve ayın en fazla yükseliş gösteren takımı oldu.

TFF UEFA'YA BAŞVURUDA BULUNDU

Türkiye Futbol Federasyonu 2019 yılında Avrupa Ligi ve UEFA Süper Kupa finaline ev sahipligi yapmak için UEFA'ya başvuruda bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu, 2018-2019 sezonu UEFA Avrupa Ligi finalinin Vodafone Arena’da oynanması için UEFA’ya başvuru yaptı. Beşiktaş yönetimi ile yapılan görüşmeler sonrasında gerekli evrakları hazırlayan TFF, finalin İstanbul’a gelmesi için ilk adımı atıp başvuruda bulundu.

2005 yılında Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan Liverpool-Milan Şampiyonlar Ligifinali ile 2009’da Fenerbahçe'nin evi olan Ülker Stadı’nda oynanan Shaktar Donetsk-Werder Bremen Avrupa Ligi finaline ev sahipliği yapmıştı.