Şimdiya kadar çıktığı maçlarda üçlü defanstan istediği verimi alamayan Hırvat teknik adam, Fenerbahçe ile oynanacak derbide takımını sahaya dörtlü defansla çıkarabilir. Üçlü defansta Semih, dörtlü savunmada ise Sabri forma bekliyor

Fenerbahçe derbisi öncesi Sneijder ve teknik direktör Igor Tudor krizini bitiren ve Florya'da huzuru sağlayan Galatasaray'da tek soru işareti pazar akşamı sahaya hangi dizilişle çıkılacağı.

Göreve geldiği günden bu yana ağırlıklı olarak 3-4-3 dizilişini tercih eden Hırvat hoca takımın Hamza Hamzaoğlu ve Riekerink dönemlerinde alıştığı 4-2-3-1 sistemini de dikkate aldı. Her iki dizilişte de kalede Muslera, savunmada Hakan, ön liberoda Selçuk ile De Jong, kanatlarda Yasin ile Carole, hücum hattında Bruma, Sneijder ve Podolski'nin formaları garanti.

SABRİ'Yİ 4'LÜ SAVUNMA İÇİN HAZIRLIYOR
Cavanda ve Semih'in sağ bekteki performansından memnun kalmayan İgor Tudor, dörtlü savunmada Sabri'yi derbiye hazırlıyor. Üçlü defansa dönülmesi halinde ise Fenerbahçe'nin hücum silahlarını stoperler Semih, Chedjou ve Hakan Balta karşılayacak.

Tudor bu konudki son kararını yarın yapılacak son taktik çalışmasından sonra verecek.