Transfer olmadan daha önce Türkiye' de futbol oynamış arkadaşlarından bilgi aldığını ifade eden Theo Bongonda, bu konuya ilişkin yorumda bulundu:

"Belçika' da yaşadığım yerde de birçok Türk var ve çoğu da Trabzonspor taraftarı. Onlara da düşüncelerini sordum. Kulüp ve Türkiye hakkında güzel şeyler aktardılar. Kendim hakkında açıklama yapmayı pek sevmiyorum. Ama mutlaka bir şey söylemem gerekiyorsa, süratli, teknik ve saha içinde fark yaratacak bir oyuncuyum. Kaliteli bir ekibiz. Takımın iyi yerde olması için çaba harcayacağım."

CEVABIMI SAHADA SERGİLEDİĞİM OYUN İLE VERECEĞİM 

Özel hayatı ile alakalı basında yer alan fotoğrafları konusundaki soruya da yanıt veren Bongonda, "Bilhassa medya karşısında bu bana çok soruldu. Herkes kendi hayatından sorumludur. Bu tür şeylere cevap vermeyi düşünmüyorum. Ben yanıtımı sahada vereceğim" dedi.

ERSUN HOCANIN OYUN KARAKTERİNİ SEVDİM

Antrenmanların maç koşullarına yakın gerçekleştirildiğini belirten eden Theo Bongonda, "Hocanın takımında olmak istiyorsanız koşmanız gerekmektedir. Bu da çok iyi. Antrenmanlar maç koşullarına yakın yapılıyor, bu da sizi iyi hazırlıyor. Hocanın stilini ve oyun karakterini sevdim diyebilirim. Takımında olmanız gerekiyorsa iyi çalışıp koşmanız gerekiyor" diye konuştu.