Fatih Terim'in, TFF'ye ihtarname çekmesinden hemen sonra toplanan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bu konuyu da gündemine almış bulunmakta.

Hürriyet'in haberine göre; TFF Yönetim Kurulu'nda yapılan toplantı sonucu tazminat ödememe’ kararı çıktı. Toplantıda bazı yetkililer 3.5 milyon Euro’nun (14.7 milyon TL) ödenerek konunun kapanması yönünde görüş belirtti. Ancak daha sonra ‘Fatih Terim çok kararlıysa mahkemeye gitsin’ görüşü ağırlık kazandı. Ve konu bu şekilde kapatıldı. Fatih Terim'e mahkeme yolu gözükmüş durumda.

Öte yandan İran'ın İstiklal takımı temsilcisi Emir Sultani, Fatih Terim'le İstanbul'daki evinde bir araya gelerek resmi teklifte yaptıklarını açıkladı.

İran'ın İstiklal takımı, Fatih Terim'le görüşmelere başladığını duyurdu. Kulüp temsilcisi Emir Sultani, Fatih Terim'le İstanbul'da buluşarak teknik direktörlük görevi için kendisine resmi teklif yaptıklarını açıkladı.

Sultani, Fatih Terim'in taleplerini İstiklal Spor Kulübü Üst Yöneticisi Rıza İftikari'ye ilettiklerini ve son kararın verilmesi için kulüp yetkilileriyle görüşeceklerini açıkladı.

Fatih Terim'in Türkiye'de büyük bir şöhrete sahip olduğunu belirten Sultani, " Fatih Terim, şüphesiz dünyanın en iyi Müslüman teknik direktörlerinden. Fatih Terim gibi önemli bir teknik direktörün İran futbolunda yer alması, hem teknik hem ekonomik olarak ülke futboluna çok büyük katkı sağlayacak." cümlelerini kullandı.