Antalya'da Eto'nuna ardından bir kriz daha yaşanıyor. Takım içinde uzun zamandır huzursuzluk bulunan Antalya'da Rıza Çalımbay teknik direktörlük görevinden istifa etti.

ETO MESELESİ

Samuel Eto geçtiğimiz haftalarda takımdan ayrılacağı yönünde açıklamalar yapmış ancak bu durum başkanında araya girmesiyle tatlıya bağlanmıştı. Ancak bu huzusuzluk takımda devam edince bundan rahatsız olan Çalımbay görevinden ayrıldı.

İşte Eto olayının perde arkası.

Kamerunlu Samuel Eto'o, Antalyaspor'da hak ettiği değeri görmediğini ve takımdan ayılmak istediğini açıklamıştı.

Eto'o'nun bu isyanının perde arkası netleşti. Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay takım içerisinde yaşanan bu krizle alakalı açıklamalarda bulundu.

NASRİ'NİN MAAŞI TAKIMDAKİ DENGEYİ BOZDU

Takıma yeni transfer olan Fransız oyuncu Nasri'nin aldığı maaşın takım içindeki dengeleri bozduğunu açıklayan Çalımbay; "İşin gerçeği Nasri'nin aldığı paradır. Tabii ki dengeleri bozduğu bir gerçek. Birisi yüksek birisi düşük. Herkesin bir değeri var, dengeleri oturtmak gerekli. Eto'o da büyük ücretle geldi. Dengesizlik var tabii ki" dedi.

4 MİLYON EURO NET ÜCRETE ANLAŞTI

Fransız yıldız Samir Nasri, Antalyaspor'a 2 senelik imzayı, 4 milyon euro+bonuslar karşılığında atmıştı. Nasri'nin aldığı bu ücreti öğrenen Eto'o da başkandan zam istedi. Başkan olumsuz yanıt verince takımdan ayrılmak istedi.

Antalyaspor'dan ayrılmak istediğini belirten Samuel Eto'o, Süper Lig'den ayrılmak istemediğini ve Beşiktaş'a gitmek istediğini belirtti.

Kamerunlu yıldız oyuncu Beşiktaş'ta oynamak istediğini açıklayarak, "Beni kadronuza alın. Beşiktaş’ta futbol oynamadan Türkiye’den ayrılmak istemiyorum” diye konuştuğu iddia edildi.

Beşiktaşlı taraftarların da Kamerunlu yıldıza son derece sıcak baktığı ve 8 Eylül’de bitecek olan transfer dönemi öncesi, “Antalya ile yakın ilişkilerimiz bulunmakta. Bu sebeble sorunu senin çözmen gerekli denildiği ögrenildi. Eğer bonservis olayını çözersen, kapımız sana açık” karşılığı verildi.