Kadrosuna Aroune Kone ve Hakan Bilgiç gibi tecrübe abidesi oyuncuları vedahi son olarak Menemen Belediyespor’ un genç golcüsü olan Mert Hakan Yandaş’ı renklerine bağlayan Sivasspor' da transfer harekatı devam ediyor. Stoper için Vitali Djakov’ a imza attıran Kırmızı- Beyazlılar, şimdi de sağ bek transferi için girişimlerde bulunuyor.

AYBABA CAVANDA'YI İSTİYOR

Sağ bek transferi konusunda gündeme ilk gelen isim ise Süper Lig ekiplerinden Galatasaray’ ın kadro dışı bırakıp satış listesine koyduğu Luis Cavanda oldu. Geçtiğimiz sezon ilk 11 de çok fazla forma şansı bulamalyan Cavanda da takımdan ayrılıp düzenli olarak forma giyebileceği bir kulüpte oynamayı hedefliyor. Sivasspor  teknik patronu Samet Aybaba’ nın da onayını alan Yiğidolar, Belçikalı sağ bek oyuncu için transfer düğmesine basıtılar.

Cavanda Trabzonspor' dan geldiğinden beri çok fazla forma şansı bulamamış ve artık takımdan ayrılma raddesine gelmişti işte tam da bu esnada sağ bek mevkinde oynayan oyuncuya Sivasspor teklif götürmeye hazırlnmakta. Lakin Sivasspor'da oyuncunun maç eksiğinin olması transferi olumsuz yönde düşündüren unsur.