Sevilla'nın Sampdoria'dan Muriel'i transfer etmesinden sonra Güney Amerikalı (çift pasaport) kontenjanının dolmasını (Mariano, Ganso, Montoya, Muriel) fırsata döndürmeye çalışan Galatasaray, Mariano'nun transferi için İspanyol ekibi ile 4 milyon euro bonservis bedeli karşılığında anlaşmaya sağladı.

Mariano'nun transferi için ödenecek olan 4 milyon euroluk ödeme planı için Sevilla ile görüşmelerini devam ettiren sarı-kırmızılı kulübün önümüzdeki hafta sonuna kadar transferi bitirmesi bekleniyor. Mariano ile de 3 yıllık anlaşmaya saglayan Galatasaray, Brezilyalı futbolcuya bonuslar dışında üç yıllık garanti ücret için 6 milyon euro ödeyeceği belirtildi.

SAVUNMAYA "BREZİLYA" AYARI!

Galatasaray'ın güncel transferi Maicon'un da yurtdaşı olan Mariano'nun sarı-kırmızılı takımın savunma hattında uyum problemi yaşamayacak olmasının düşünülmesinden dolayı Igor Tudor'un bu transferde özellikle istediği kaydedildi. Sevilla ile olan sözleşmesi önümüzdeki sene sona erecek olan 31 yaşındaki Güney Amerikalı yıldız Mariano, stoper, sağ bek ve sağ açık pozisyonlarında forma giyiyor.

Brezilya Milli Takımı'nda da iki kez forma almış olan Mariano, 2015 senesinde Fransa Ligue 1 takımlarından Bordeaux'tan 3.5 milyon euro bonservis bedeli ile Sevilla'ya transfer olmuştu.