İki transfere ihtiyaçları olduğunu ifade eden Beşiktaş'ın teknik patronu Şenol Güneş, "Lig yarışı kadar Şampiyonlar Ligi de önemli, sezon öncesi hazırlıklarımızı da bu doğrultuda yaptık. Elimizde şahane bir oyuncu grubu var. Sezon başı olması nedeni ile bazı sıkıntılarımız mevcut. Forvette bir oyuncuya ihtiyacımız var, mutlaka almalıyız." şeklinde açıklama yaptı.

VOLKAN ŞEN VE BURAK YILMAZ TRANSFERLERİ

Volkan Şen ve Burak Yılmaz konusuna değinen tecrübeli teknik adam, "Yönetim benim düşüncemi de alıyor fakatson kararı onlar veriyor. Teknik konu, idari ve ekonomik konu ile desteklenir, bu neden ile benim istemem yeterli değil. Volkan Şen ve Burak Yılmaz, benim için çok değerli oyuncular fakat yönetime şu ana kadar alınması yönünde bir isteğim olmadı.

DIEGO COSTA VE GIGNAC AÇIKLAMASI

Forvet transferi hakkında konuşan Güneş; "Mustafa Pektemek' in şu anda ayrılmasına karşıyım. Önce bu bölgeye transfer yapmalıyız. Burak Yılmaz' a hayır demem. Diego Costa, Gignac gibi isimler konuşuluyor. Bunlara da hayır demem. Transfer maliyet işi. Top yönetimde." ifadelerini kullandı.

ABOUBAKAR'I ALIRSAK DAHA İYİ OLUR

Geçen sezon kiralık olarak oynayuan Aboubakar' ın son durumunu da değerlendiren teknik patron Güneş, "Aboubakar'ı tabii ki düşünüyorum fakat Porto, bırakmazsa yapacak bir şey yok." açıklamalarını yaparak transfer dedikoduları hakkında açıklama yaptı.