Antalyaspor'dan ayrılmak istediğini belirten Samuel Eto'o, Süper Lig'den ayrılmak istemediğini ve Beşiktaş'a gitmek istediğini belirtti.

Kamerunlu yıldız oyuncu Beşiktaş'ta oynamak istediğini açıklayarak, "Beni kadronuza alın. Beşiktaş’ta futbol oynamadan Türkiye’den ayrılmak istemiyorum” diye konuştuğu iddia edildi.

Beşiktaşlı taraftarların da Kamerunlu yıldıza son derece sıcak baktığı ve 8 Eylül’de bitecek olan transfer dönemi öncesi, “Antalya ile yakın ilişkilerimiz bulunmakta. Bu sebeble sorunu senin çözmen gerekli denildiği ögrenildi. Eğer bonservis olayını çözersen, kapımız sana açık” karşılığı verildi.

Öte yandan Beşiktaş yönetimi, Boyko, Pedro, Aras ve Milosevic'i Türkiye'deki kulüplere bedelsiz olarak kiralama kararı aldı.

Transferin bitmesine iki gün kaldı, U21 takımına gönderilen Boyka, Aras, Milosevic ve Franco'ya kulüp arayışında olan yönetimin bu futbolcuları Türkiye'deki kulüplere bedelsiz kiralamaya çalıştığı öğrenildi.

Bu esnada Beşiktaş'ın Juventus'ta gözden çıkarılan Stephan Lichtsteiner ile ilgilendiği ifade edildi.

İtalyan ekibi ile yapılan görüşmelerin sürdüğü ve menajeri aracılığıyla futbolcudan da transfer ile ilgili fikir aldığı belirtildi.

İsviçreli sağ bek futbolcusunun transfere sıcak baktığı ve iki kulübün anlaşması durumunda Beşiktaş'a transfer olmak istediği öğrenildi.