Cape Verde'de senelerce anlatılacak bir olay gerçekleşti. Yöneticiler maçın başlamasına dakikalar kala stadın anahtarlarını bulamayınca yarı final maçını ilerki bir tarihe ertelemek zorunda kaldılar. Cape Verde Futbol Federasyonu konuyla ilgili soruşturma başlattığını kamuoyuna duyurdu.

MAÇ PAZAR GÜNÜNE ERTELENDİ

Cape Verde'de Ulusal Şampiyona yarı final mÜshabakasında görülmemiş bir durum gerçekleştirildi. Ultramarin ile Mindelense arasında oynanacak maç, stadyumun anahtarlarının bulunamaması sebebiyle pazar gününe ertelendi.

Ultramarin ile Mindelense arasında oynanması planlanan Ulusal Şampiyona yarı final mücadelesi dünyada eşi benzeri görülmemiş bir sebebden dolayı ileri bir tarihe ertelendi. Stadyumun kapılarının kilitli olması sebebiyle 3 saat boyunca stadın önünde bekleyen iki takım ve hakem kadrosu kapılar açılmayınca geri döndü. Gerçekleştirilen açıklamada, mücadelenin pazar günü oynanacağı belirtildi.

DÜNYADA BENZERİNE RASTLANMAYACAK OLAYDA CAPE FUTBOL FEDERASYONU SORUŞTURMA BAŞLATTI

Cape Verde Futbol Federasyonu konuyla ilgili soruşturma başlattığını kamuoyuna duyurdu.Olay dünya basınında önemli ölçüde yer bulurken ev sahibi takımın başganı sorumluların işinden olacağını belirterek olayda kimin suçu varsa çıkışını vereceğini duyurdu.