İki İtalyan devi Milan ile Juventus, 40 milyon Euro' luk bonservis bedeli üzerinde mutabakata vardı. 30 yaşındaki stoper oyuncunun, sağlık kontrolünden sonra, kendisini 5 seneliğine Milan'a bağlayan imzayı atacak. 

YILLIK 7.5 MİLYON EURO

İtalyan basınında yer alan haberlere göre; Bonucci senelik oalrak 7.5 milyon Euro kazanacak. Deneyimli oyuncuya 2.5 milyon Euro da imza parası verilecek. Juventus taraftarı ise son dönemin en iyi savunmacılarından biri olarak gösterilen Bonucci' yi kaybedeceği için huzursuz. Bonucci ile teknik direktör Allegri arasında geçen sezon büyük sorunlar yaşanmıştı. Allegri' nin bu sebep ile  Bonucci' nin takımdan ayrılmasına muhalefet etmediği ifade ediliyor.

BONUCCİ KİMDİR?

Leonardo Bonucci, futbola ilk olarak 2004 senesinde Viterbese’ nin alt yapısında başladı. Bir sezon burada forma giydikten sonra 2005 yılında İnter’ in alt yapısına geçiş yaptı. 2 sezon forma giydiği alt yapı takımında gösterdiği performans ile A takıma yükseldi. Seri A’nın güçlü ekiplerinden Juventus’a 2010 yılında transfer oldu. Transfer 15 Milyon Euro’ya bitirildi ve 4 yıllık sözleşme imzalandı. 2014- 2015 sezonu itibariyle takımda 162 maça çıkıp 9 gol attı.