Barcelona ile Lionel Messi aralarındaki kontrat münakaşalarını mutlu sonla noktalandı.Katalan ekibi, Messi'nin sözleşmesinin 4 yıl daha uzatıldığını açıkladı.

NET 30 MİLYON EURO KAZANACAK

Arjantinli yıldız senelik net 30 milyon Euro kazanacağı belirtildi. Geçtiğimiz haftalarda 30. yaşgününü kutlayan Lionel Messi, en az 4 yıl daha Barcelona formasını giyecek.

SERBEST KALMA BEDELİ 300 MİLYON EURO

13 yaşında kulüp alt apısına katılan yıldız isim yıllık net 30 milyon Euro kazanacak. Messi'nin sözleşme fesih bedeli ise 300 milyon Euro olacak.

MESSİ RONALDO'DAN FAZLA KAZANACAK

Eski sözleşmesinde yıllık net olarak 22,6 milyon euro cebine koyan Arjantinli dünya yıldızı, güncellenen sözleşmesiyle beraber yılda 30 milyon euro kazanacak. Messi böylece senelik 23.8 milyon euro net kazancı olan Cristiano Ronaldo'dan fazla maaş almış olacak.

REKORLARLA DOLU BİR KARİYER

Şuanda bile Barcelona ve La Liga tarihinin en golcü top koşturucusu unvanını elinde bulunduran Arjantinli yıldız Lionel Messi, Katalan ekibi ile 8 La Liga ve 4 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kazanmayı başardı. Messi şuanda zirvesinde olduğu parlak kariyerinde, 5 kez de Altın Top ödülüne layık görüldü.