Beinsports'un haberine göre en son Metz'de kiralık oynayan Hannover 96'nın oyuncusu Mevlüt Erdinç, Başakşehir'le 3 yıllık prensip anlaşmasına vardı.

İSİMİ ANTALYASPOR İLE ANILIYORDU

Akdeniz olan Antalyaspor, milli forvetle anlaştı,Mevlüt Erdinç'i kiralamak için Hannover ile son detayları konuşuyor.Gelen bilgilere göre Akdeniz ekibi golcü futbolcu renklerine bağlamak için çalışmları hızlandırdığı iddia edilmişti.

Transferin en atak takımı Antalyaspor bir bomba daha patlatmak istiyor. Rıza Çalımbay liderliğindeki ekip zirveyi sıkıntıya sokmak için bir kadro kurmanın peşinde olan yöneticiler, birçok zamandır peşinde olduğu milli forvet Mevlüt Erdinç’i kadrosuna katmak için çok önemli mesafe katetmişti.

Teknik direktör Rıza Çalımbay’ın bizzat görüştüğü bildirilen tecrübeli futbolcunun Antalyaspor’dan aldığı teklife sıcak baktığı öğrenilmişti

Geride kalan sezonu Fransa Ligue 1 ekiplerinden Metz’te top koşturan Mevlüt, 1 sene daha sözleşmesi olan Hannover’e geri geldi. Alman takımı 30 yaşındaki futbolcunun kontratı biteceği için kiralamaya pek yanaşmıyor.Fakat başkan Ali Şafak Öztürk’ün bu transferi sona erdirmek üzere yoğun mesai harcadığı ifade ediliyor. Kırmızı beyazlı takım bu konuya birkaç gün içinde resmiyet kazandırmaları bekleniyordu.