Galatasaray, Sevilla'lı Mariano'yu 4.6 milyon euro karşılığında renklerine bağladı. Oyuncuyla 3 senelik mukavele imzalanacak.

İtalyan Gazeteci Di Marzio'nun verdiği bilgiye göre transfer noktalandı ve açıklama yakında gerçekleştirilecek. NTV Spor da haberi doğruladı.

Sevilla ile 2 sezonda 76 maça çıkan Brezilyalı sağ bek takımı ile UEFA Avrupa Ligi şampiyonluğu yaşadı.

Kariyerinde toplam 340 maça çıkan sambacı 10 gol atma başarısı gösterdi.

Galasaray Sabri'nin yerine aradığı sağ beki buldu.Sabri sezon sonunda takımdan ayrılmıştı.

SÖZLEŞMESİ SONA ERDİ

Galatasaray'da yönetim, sözleşmesi sona eren Sabri Sarıoğlu için kararını verdi.

Yönetim, Galatasaray'ın efsene futbolcularından hırslı sağ bek Sabri Sarıoğlu ile yola devam etmeme kararı aldı. Sabri Sarıoğlu' nun otuz bir Mayıs tarihinde sona eren sözleşmesini uzatmama kararı alan yönetim ünlü futbolcu ile yolları ayırdı.

Galatasaray'da dört yüz altmış altı maça çıkan yirmi üç gol atıp elli bir asist yapan Sabri Sarıoğlu, sarı kırmızılı ekip ile on beş senede toplam on beş kupa kaldırdı.

SABRİ SARIOĞLU FUTBOLA VEDA EDEBİLİR

Sabri Sarıoğlu, Galatasaray alt yapısında yetişti ve A takıma kadar yükseldi. Sarı kırmızılı ekip ile dört yüz altmış Altı maça çıkan ve bu maçlarda toplam eeli bir asist ile yirmi üç gol atan Sabri Sarıoğlu başka takımlardan gelen teklifleri düşünmemişti bile. Uzun zamandır A iki takımı ile idmanlara çıkan Sabri Sarıoğlu Galatasaray kariyerinde altısı süper lig dördü Türkiye Kupası ve beşi süper kupa olmak üzere toplamda on bel kupa kaldırmıştır.