İngiltere Premier League ekiplerinden Manchester City, Fransa Lig 1 ekiplerinden A.S Monaco' da forma giyen Mendy için 58 milyon Euro öderken; Fransız futbolcu, bonservisine en çok ücret ödenen defans oyuncusu oldu. Henüz 10 gün önce Premier League ekibi Tottenham' dan sağ bek Kyle Walker' a 55 milyon ödeyen City, kendi rekorunu kırdı. Manchester City, uzun süredir ismi transfer gündeminde yer alan Benjamin Mendy'yi rekor bir ücretle renklerine kattı.

Tottenham' dan Kyle Walker ve Real Madrid' den Danilo' yu renklerine katan Manchester City' nin defans hattına son takviyesi A. S Monaco oyuncusu Benjamin Mendy oldu. Kolarov, Sagna ve Clichy' yi gönderen City, Monaco' dan Benjamin Mendy' yi renklerine kattı ve savunma hattını sil baştan yeniledi.

KENDİ REKORUNU KENDİSİ KIRDI

İngiliz ekibi bu transfele kendi rekorunu kendisi kırmış oldu. 10 gün önce Kyle Walker için 55 milyon Euro ödeyen City, en pahalı defans oyuncusu rekorunu kırmıştı. City, bu kez Mend'yi 58 milyon Euro'ya renklerine kattı ve kendisine ait rekoru geliştirdi.