Türkiye A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Mircea Lucescu, kritik Hırvatistan maçından önce Burak Yılmaz ile beraber basın toplantısı gerçekleştirildi.

HAKEM DE GÖREVLİLER DE İSPANYOL


Lucescu'nun açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

Hakem hatalarını hepiniz gördünüz. 5 çok ciddi fahiş hata yapıldı.Cenk ofsayt değildi; attıkları golde top dışarıdan çevrildi. Bu seviyede böyle bir hakemlik görmedim. Ukrayna yedek kulübesinde 3 İspanyol görevli vardı ve İspanyol bir hakem. Bunların araştırılması gerek. UEFA'dan, Collina'dan veya hakemlerden resmi bir özür bekledim ancak halen herhangi bir özür gelmedi. Onların kararları bizim imajımıza ve emeklerimize etki ediyor. Bu da kötü bir durum oluşturuyor.


HATALAR KASITLIYDI


Benim için iki zor gün geçti. Oyuncuları hiçbir şey olmamış gibi motive etmek zor oldu. Ben yapılan hakem hatalarının kasıtlı olduğu kanaatindeyim. Her iki takım için de çok önemli bir maç. Şimdi de maç saatini bekliyoruz. Tüm hazırlıklarımızı yaptık.

"1-0 KAZANABİLİRDİK"


5 hata tek bir takım aleyhine yapıldı. Bu futbol ve bu yüzden seviliyor. Fakat skoru değiştiren hatalar oldu bunlar. Ukrayna yedek kulübesinde yer alan 3 İspanyol görevli kimlerdi? Bu sorunun cevabını bulmak gazetecilerin görevi. Olan olayı gördünüz. Neticede bunlar olmasa belki biz 1-0 kazanacağız. Üç kişiden ikisi yardımcı antrenör; birisi de kaleci antrenörüydü. Ukrayna bizden daha iyi oynadı, daha iyi organize oldu. Bunu kabul ediyorum ama bu olayın başka bir boyutu. Bunu kabul ediyoruz. Bu konuda daha fazla yorum yapmak istemiyorum.

Lucescu ile basın mensuplarının sorularının yanıtlayan Burak Yılmaz şu açıklamalarda bulundu:

"YABANCI KURALINA KARIŞIYIM"


"Türk futbolcusu olarak yabancı kuralıyla ilgili düşüncem net. Ben Türk oyuncuyum,Türk arkadaşlarımın daha fazla oynamasını isterim. Ben yabancı kuralının böyle olmasına karşıyım. Benim yaşımdaki arkadaşlarım, 30-31 yaşlarında futbolu bırakmak zorunda kalıyor."