Alman ekibi Bayer Leverkuzen bu sezon ligde istediği performansı gösteremedi. Bu yüzden dolayı Leverkuzen önümüzdeki dönem takım içinde köklü bir değişikliğe gitme kararı aldı.

Bayer Leverkuzen Tayfut Korkut ile yolları ayırdıktan sonra köklü bir değişikliğe gitme kararı almıştı.

Alman basınında çıkan habere göre Bayer Leverkuzen’de oynayan Hakan Çalhanoğlu, Bellarabi, Kampl ve Chicharito gibi isimlere iyi teklif gelirse takım bunları satmayı düşünüyor. Takımda satılmaz olarak nitelendirilen isimlerde Benjamin Henrichs, Kai Havertz ve Julian Brant.

LEVERKUZEN KÖKLÜ DEĞİŞİKLİĞE GİDİYOR

Alman ekibi bu sezon göstermiş olduğu performans ile adeta hayal kırıklığı sağladı. Leverkuzen’in bu sezon düşme tehlikesi bile geçirdi. Bundesliga’da ilk 10’a giremeyecek olan Leverkuzen’de köklü değişim kararı verildi. 

Takımın sportif direktörü Rudi Völler konu ile ilgili şunlar dile getirmişti: ''Her şeyi her pozisyon sorgulamaktayız.'' Bu sözler Alman basınında Kulüp içinde önümüzdeki dönem A’dan Z’ye köklü bir değişiklik olacak şeklinde yorumlandı.

Diğer yandan A Milli takımımızında tecrübeli futbolcusu olan Hakan Çalhanoğlu'nun gelebilecek iyi bir teklif karşısında başka bir takıma transfer olabileceği söylendi.