Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe’ de oldukça iyi bir sezon geçiren ve artık kiralık olarak değil bonservisine sahip olan bir kulüpte oynamak isteyen Lens, uzun zamandır Sarı- Lacivertliler’ in Sunderland ile masaya oturup anlaşmasını bekliyordu. Hatta Hollandalı oyuncu bu konuda menajerlerine, "Fenerbahçe' nin atacağı adımı bekleyelim. Kimseyle görüşmeyelim” mesajlarını iletmişti.

YİNE KİRALAMA FORMULÜ DEVREYE GİRMİŞTİ

Fakat geçtiğimiz  periyotta bir türlü yıldız kanat oyuncu Jeremain Lens’ in beklentileri gerçek ile örtüşmedi. Finansal Fair Play durumu nedeni ile yıldız oyuncu Lens’ i tekrar kiralamak isteyen olan Fenerbahçe, kapıyı 7 milyon Euro’ dan (Yaklaşık 29 milyon TL) açıp devamında 5 milyon Euro’ ya (yaklaşık 21 milyon TL) kadar düşen İngiliz temsilcisine daha düşük bir öneride bulundu. 

LENS'İN TALİPLERİ ÇOK 

İngiltere Premier League ekiplerinden Sunderland buna yaklaşmazken Lens’ in de bekleme süresi doldu. Yıldız oyuncunun menajerlik şirketine, "Önceliğim hep Fenerbahçe idi. Fakat beklentilerime karşılık bir adım atmayacaklar. Artık beklemek yerine teklifleri değerlendirelim” çağrısını yaptığı öğrenildi. Lens’ e İngiltere’ den, Fransa’ dan ve ülkesi Hollanda’ dan teklifler olduğu konuşuluyor.