Jeremy Menez, Maicon, Aydın Karabulut ve Boffin... Kadrosuna kattığı oyuncularla gündeme oturan Antalyaspor’da sıra asıl transferde. Başkan Ali Şafak Öztürk’ün, “En büyük bütçeyi 10 numara transferine ayırdık” açıklamasının ardındaki isim ise, daha önce de Akdeniz ekibinin gündeminde olan Jose Sosa olduğu belirtildi.

Gelen bilgiye göre teknik direktör Rıza Çalımbay’ın takımda görmeyi çok istediği futbolcu için yönetim tüm şartları zorluyor. Yapılan ilk mülakatlarda Antalyaspor’u geri çeviren Arjantinli yıldızın da son öneriler sonrası Kararını değiştiği öne sürüldü. Milan’ın bonuslarla birlikte 20 milyon Euro vererek Hakan Çalhanoğlu’nun 10 numara pozisyonuna transfer etmesinin ardından Sosa’nın da takımda yer bulması zora gözüküyor.

Dünyaca ünlü filebekçi Casillas ile görüştüklerini söyleyen Ali Şafak Öztürk, başarılı filebekçini çok yüksek maaş istediğini söyleyerek sözlerini şu şekilde devam ettirdi: 

CASİLLAS TRANSFERİNDEN VAZGEÇİLDİ

Futbolcular ile ilgili çok konuşmak istemem. Ancak dünyaca ünlü kaleci Casillas ile bir temasımız oldu. Eto’o vasıtası ile kendisiyle irtibata geçtik. Ancak bize sunmuş olduğu rakam çok yüksekti. Yıldız futbolcu olanların rakamları da fazla oluyor. Bu yüzden dolayı bizden yüklü bir miktarda para talebinde bulundu. Bizim önceliğimiz ne vereceğiz beklenti ne olacaktı. Yaş konusu çok sorun olmasa da fiyat olarak anlaşmamız çok zor gözüküyordu. Bu yüzden dolayı şimdi transferde önceliğimiz bir 10 numara üzerine yoğunlaştırdık'' dedi.