Beşiktaş'da olumlu bir sezon geçiren orta saha oyuncusu Tolgay Arslan özellikle sezonun son aylarında sergilediği performans ile büyük beğeni kazandı. Beşiktaş ile beraber UEFA Avrupa Ligi'nde kritik maçlara çıkan 26 yaşındaki oyuncunun başarısı Avrupa devlerinin gözünden kaçmadı. Siyah-Beyazlılarla olan sözleşmesi önümüzdeki yılsonunda bitecek olan Tolgay'la, özellikle İtalyan kulüplerinin ciddi biçimde ilgilendiği öğrenildi.

Roma ve Napoli, Milan ve İnter'in 26 yaşındaki orta saha oyuncusunun peşinde olduğu öğrenildi.Bu kulüpler içinde Roma’nın, daha önce tecrübeli futbolcu için yaptığı 7 milyon Euro'luk teklifi tekrarladığı belirtilirken, Napoli, Milan ve İnter'in de, Siyah-Beyazlı kulübün kapısını bonservis konusunda çaldıkları vurgulandı.

Öte yandan Beşiktaş kulübü geçen sezonda büyük ölçüde başarı ve takıma katkı sağlayan oyuncuları kulüpte tutmak için yoğun çaba sarf ediyor.

TALİSCA ZAM İSTİYOR

Geçen sezonun yıldızı olan Talisca Beşiktaş yönetiminden zam talebinde bulundu.Şuan 1.5 milyon Euro ücret alan yıldız oyuncu aldığı ücretin üç katını yönetimden talep etti.Talisca yeni sezonda Beşiktaş yönetiminde 4 milyon Euro yıllık ücret talep etti.Talisca'nın istediği ücreti fazla bulan Beşiktaş yönetimi Talisca'yı ikna etmeye çalışıyor fakat Talisca 4 milyon Euro'da ısrar etmesi yönetimi sıkıntıya sokmuş durumda