İngiliz Daily Mirror gazetesi, Manchester United ve Liverpool'un Trabzonspor'un genç oyuncusu Yusuf Yazıcı'yı istediğini ifade etti. Haberde, Trabzonspor'un 14 milyon Euro değer biçtiği futbolcu için iki ezeli rakibin savaşa hazır olduğu yazılırken iki takımın da oyuncunun performansını yakın markaja aldığı ifade edildi. Ayrıca Yusuf Yazıcı'yı Süper Lig'de Fenerbahçe ve Beşiktaş'ında talip olduğu iddia edildi. Fakat Yusuf Yazıcı bu sezonu Trabzonspor'da geçireceğini ifade etti. Fakat sezon sonu takımdan ayrılmasına kesin gözle bakılıyor.

Öte yandan Trabzonspor resmi sitesinden tecrübeli futbolcu Onur Kıvrak'ın sakatlığıyla ilgili bir açıklama yapıldı.

Trabzonspor resmi siteden yaptığı açıklamayla Onur Kıvrak'ın karın kasında yırtık tespit edildiği ve tedaviye olumlu yanıt verdiğini açıkladı.

Öte yandan sezon planlaması şu şekilde oluştu..

SEZON PLANLAMASI BELLİ OLDU

2017-2018 Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu sezon planlaması açıklandı. Planlamaya göre Süper Lig 2017-2018 Sezonu, 11, 12, 13 ve 14 Ağustos tarihlerinde başlayacak. 

Süper Lig'de ilk yarı 24 Aralık 2017 tarihinde sona erecek, ikinci yarı ise 19 Ocak 2018 tarihinden itibaren oynanacak. Süper Lig'de sezon 20 Mayıs 2018 tarihinde yapılacak 34. Hafta müsabakalarıyla sona erecek.